Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Temmuz 2024, 23:25   #12
SeRSeRi
SeRSeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
MaviS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@SeRSeRi tebrikler ederim sorularıma gelince

Senin için mükemmel tatil nasıl olur?
Son zamanlarda önereceğin herhangi bir dizi veya film izledin mi?
Denediğin ama bir daha asla yemeyeceğin yemek ne?
Yapmak zorunda olduğun hiçbir işinin olmadığı bir hafta sonu için ideal planın nedir?
En son okuduğun ve beğendiğin kitap veya yazı ne?
Hiç yarışma veya bir ödül kazandın mı?
Tarih boyunca dünyadaki herhangi biriyle akşam yemeği yiyebilecek olsaydın kim olurdu ve neden onu seçerdin?
Bir süper gücün olsa ne olurdu?
Yaşayan ya da yaşamayan hangi müzisyenin canlı performansını görmek isterdin?
Duyduğun en sevimsiz şaka ne?

Bugüne kadar aldığın en iyi tavsiye ne?
Herhangi bir konuda 10 dakikalık bir sunum yapacak olsan ne üstüne olur?
Birinden şimdiye kadar aldığın en iyi iltifat ne?
Daha fazla insanın senin hakkında bilmesini dilediğin bir numaralı şey ne?
Hiç tanımadığın birinin senin üzerinde gerçekten büyük bir etki yarattığı oldu mu; kim ve neden?
Bir akşam veya sabah ritüelin var mı? Bu adımlar senin için neden önemli?
Son zamanlarda yaptığın en heyecan verici şey ne?
Başka bir dil biliyor musun; nasıl öğrendin? Bilmiyorsan önce hangisini öğrenmek isterdin?
Şu anda senin üzerinde en büyük etkiye sahip olan kişi kim?

Yaşamakta olduğun zor bir şeyi paylaşırken sadece dinlememi mi istersin yoksa tavsiye vermemi mi tercih edersin?
Şu anda üzerinde çalıştığın kısa veya uzun vadeli hedef ne?
Sence anlamlı, ömür boyu sürecek bir arkadaşlığın anahtarı ne?
Öncelikle Başta @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hanım olmak üzere, hepinize ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim. Her yazdıklarınızı itina ile okuyup, en güzel cevapları vermeye çalışacağım.

Senin için mükemmel tatil nasıl olur?

Tatil kavramı bana göre, Huzur veren ve dinlenebildiğim her yer mükemmel bir tatil'den sayabilirim.

Son zamanlarda önereceğin herhangi bir dizi veya film izledin mi?

Televizyon izlemeyi 10 yılı aşkın zamandır bıraktım. Ama internet üzerinden severek izlediğim Gönül Dağı dizisi var. Sinema konusuna gelince önceliğim korku filmleridir. fragmanına bakıp, gerçekten güzel bir film diyebileceğim pek fazla bir film yok. Son zamanlarda genellikle diziler yada filmler +18 içerikli olmakta, bundan dolayı pek fazla izlememeyi tercih ediyorum.

Denediğin ama bir daha asla yemeyeceğin yemek ne?

Aslında çocukluğumda yaşadığım bir tramva'dan dolayı hayvan sakatatı bulunan hiçbir yemeği sevemiyorum. Uzun yıllar sonra denemek istedim, denediğimden dolayı tekrardan eski anılar gözümde canlandığı için bir daha yemeyeceğim yiyeceklerden.

Yapmak zorunda olduğun hiçbir işinin olmadığı bir hafta sonu için ideal planın nedir?

Uzun yıllarca İstanbul'da yaşadığım için, Amasyalı olup Amasya'yı yeterince bilmediğime inanıyorum. Ya Amasya'yı gezerim ya da en zirvesine çıkıp bir termos kahve ile manzaraya karşı kitap okumayı tercih ediyorum.

En son okuduğun ve beğendiğin kitap veya yazı ne?

Hemen hemen, her insanda olduğu gibi bende de kitap sevgisi fazlasıyla yüksek. Aç bir çocuk nasıl yemeğini veya sevdiği bir yiyeceğiz paylaşmaz ise kitap konusunda hassaslığım o seviye de. Hakan Mengüç - Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir. "Anlaşılmak çok başka mevzu anlaşılmak , ne büyük bir nimet."

Hiç yarışma veya bir ödül kazandın mı?

Evet kazandığım yarışmalar oldu ama değerli insanların gönül kazanmak önceliğimdir.

Tarih boyunca dünyadaki herhangi biriyle akşam yemeği yiyebilecek olsaydın kim olurdu ve neden onu seçerdin?

Kendimi seçerdim, çünkü herkes gittiğinde yine ben kendime kalıyorum.

Bir süper gücün olsa ne olurdu?

Bütün kötülükleri yok etmek, herkesin güzel bir dünyada yaşamasını isterdim. İyilikten başka süper güç göremiyorum.

Yaşayan ya da yaşamayan hangi müzisyenin canlı performansını görmek isterdin?

Aslında ben canlı performanslarını gördüm, hatta onlarla tokalaşıp sarılmışlığım bile var.
Ruhu Şad Olsun, Müslüm Gürses. "Hiçbir terapistin yapamadığı, terapiyi yapan büyük sanatçı."
Ferdi Tayfur, "Dertlerimizi şarkıya döken büyük sanatçılarımızdan."
Orhan Gencebay, "Arabesk ile rock'ı karıştırıp, müziği sevdiren büyük sanatçılardan." diye noktalamak istiyorum.

Duyduğun en sevimsiz şaka ne?

Bir yerde okumuştum "Koltuk altı sprey aldım evde ki bütün koltukların altına sıktım." Haha..

Bugüne kadar aldığın en iyi tavsiye ne?

İnsanlara güvenmeyi ve bunu bir daha yapmamayı. "AMA dinleyen kim?" Haha..

Herhangi bir konuda 10 dakikalık bir sunum yapacak olsan ne üstüne olur?

Tek kelime ile "İyilik" olur.

Birinden şimdiye kadar aldığın en iyi iltifat ne?

İltifatı hatırlamıyorum da, bir gün doğum günümde bir çiçek geldi. Resmini bulamadım, paylaşacaktım. Notta aynı şu şekilde yazıyordu.
"Erkekler ilk çiçeğini ölünce alırmış, iyi ki doğdun Kâsım abi"

Daha fazla insanın senin hakkında bilmesini dilediğin bir numaralı şey ne?

Sabırlı ve merhametliyimdir, merhametsizliğimden ben bile korktuğumu.

Hiç tanımadığın birinin senin üzerinde gerçekten büyük bir etki yarattığı oldu mu; kim ve neden?

Bir çok arkadaşımız bildiği üzere, Radyo programcılığı yapmaktayım. Bir gün 02:00-04:00 yayını müsaitti yayın aldım ve yıllar önce trafik kazasında kaybettiğim bir arkadaşımı riyad ettim onun o gün ölüm yıl dönümüydü. Sonrasında klasik vedamızı yaptıktan sonra, Amasya'dan selamlar dedim. Özelime geldi tanışalım mı dedi, olur dedim. Adımı söyledim, adını söyledi. sonra şu tarih doğumlusun burcun şu felan diye dalga geçer gibi konuştum ama içimde hiçbir art niyet olmadan. Çünkü duyunca çok şaşırmıştım. inanmadım, buluşma talep ettim. kabul etti. Verdiği bilgileri şaşkınlıktan kontrol ettim ve gözlerimi ondan alamadım. İnsanlar çift yaratılırmış derler ya, onu birebir yaşadım. NOT: anlattığım şahıs ile aramızda geçen özel konu olduğu için, izin almam gerekli. izin almadığım için Burada isim belirtmedim. anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim.

Bir akşam veya sabah ritüelin var mı? Bu adımlar senin için neden önemli?

İnancıma göre günah olduğu için dua etmeyi daha çok yeğlerim.

Son zamanlarda yaptığın en heyecan verici şey ne?

Bu hayatın heyecanı meyecanı yok, şarkısında bu soruyu okudum
son zamanlarda değil de, motorum'u (YAMAHA MT07) satmadan önce, samsundan amasyaya araç ile 01:30-02:00 saatlerinde araçla gelinen yolu 35 dakika da gelmiştim. Sonrasında mecburi satış ilanına koyup satmıştım.

Başka bir dil biliyor musun; nasıl öğrendin? Bilmiyorsan önce hangisini öğrenmek isterdin?

Yazılımcı olduğum için İngilizce yoğunluklu. Yani hemen hemen yabancı diller birbirine benzemekte. Almanca olabilir.

Şu anda senin üzerinde en büyük etkiye sahip olan kişi kim?

Ailem.

Yaşamakta olduğun zor bir şeyi paylaşırken sadece dinlememi mi istersin yoksa tavsiye vermemi mi tercih edersin?

Dinlenmek ve ona göre yorum yapılmasını tercih ederim.

Şu anda üzerinde çalıştığın kısa veya uzun vadeli hedef ne?

Her insanda olduğu gibi benimde kocaman hedeflerim var fakat aslında açıklamak isterdim, yıldızım düşük olduğu için fazlasıyla nazar olduğundan ötürü bu soruyu pas geçmek istiyorum.

Sence anlamlı, ömür boyu sürecek bir arkadaşlığın anahtarı ne?

Dürüstlük, Güven, Sadakat.