Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Temmuz 2024, 19:02   #8
iÇRe
Co Admin
iÇRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
nesimsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben köy çocuğu değilim ama okulların tatile girdiği yaz dönemlerinde köyümüz pek uzak olmadığı için çocukluğumun epey bir kısmı köyde geçti.
Kuzulara çobanlık yaptığım zamanda oldu, harman yerinde ekin-arpa dövdüğüm zaman da oldu, tarlada tırpan salladığım zamanda oldu...
Rahmetli babaannemin kümesinden yumurta aşırıp, köy bakkalından bisküvi lokum alıp yemişliğimde oldu...
Temelden çatıya kapı pencere dahil ev yapmayı sanat haline getiren dedeme çok çıraklık yaptım yaz tatillerinde...
İşte bu şiirde, köyde yaşadığım zamanlarda, köy hayatının çileli fakat herkesin yapmak zorunda olduğu ve yapmaktan yüksünmediği çalışmalardan çok önemli bir kısmını eşiyle paylaşan ve buna artı olarak evin geçimini sağlayan beyine her zaman yardımcı olan aynı zamanda evin de düzenini sağlayan, çocuklarına ana olan kadınlarınmızın hayatının köy hayatında nasıl geçtiğini anlatmaya çalıştım karınca kararınca...
Çok teşekkür ederim değerli @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim...
Aslında şiirin baş tarafına yapsaymışım açıklamayı daha iyi olurmuş, neyse...
Sağ olasın, var olasın...
İstediğiniz gibi konuyu ekledim siz isteyin yeter ki efendim.d